Ćwiczenia z terapii integracji sensorycznej oferowane w centrum RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach

Polecane centrum diagnostyczno – terapeutyczne RÓWNO – WAGA oferuje zajęcia rehabilitacyjne z uwzględnieniem integracji sensorycznej. Tego typu terapia si Śląsk przeznaczona jest dla dzieci z dysfunkcjami. Wszystkie ćwiczenia mają miejsce po zaznajomieniu się z historią lekarską dziecka. Każdy podopieczny jest też potraktowany indywidualnie. Ćwiczenia mają za zadanie pomoc dla dzieci nadpobudliwych oraz z problemami emocjonalnymi.

Kiedy dziecko ma problemy w nauce, to również diagnoza si Śląsk skierowana jest do niego. Z pozostałych rozwiązań proponowana jest rehabilitacja skolioz techniką FITS a także udzielone jest wsparcie w terapii wad postawy oraz w zespole Aspergera. Wsparcie specjalistów z ośrodka sprawia, że dzieci mogą lepiej się odnaleźć w codziennym życiu.

Często dobierana jest terapia niemowląt i dzieci techniką NDT – Bobath. Biorą w niej udział maluchy z napięciem mięśniowym, asymetrią ułożenia albo wcześniaki. Po terapii dziecko z zaburzeniami ruchu może w dalszych latach osobiście funkcjonować. Dostępne terapie małego pacjenta poprzedzone są wnikliwą diagnostyką. Zajęcia jak na przykład terapia si śląskie odbywają się w specjalnie wyposażonych gabinetach. Maluchy mogą lepiej się rozwinąć, a dopełnieniem rehabilitacji są ćwiczenia domowe. Fizjoterapeuci dokładnie opisują opiekunom, co należy robić.

Niemałą mocną stroną ośrodka jest to, że eksperci faktycznie wysłuchają wszystkich potrzeb dzieci. Poza rzetelnym podejściem cenione jest ukierunkowane na empatię oraz wyważone podejście do małych podopiecznych. Rodzice, którzy do tej pory byli zdecydowani na to, żeby ich dzieci wzięły tutaj udział w terapii są z tego zadowoleni. Placówka RÓWNO –WAGA chwali się uznaniem oraz zaufaniem u opiekunów oraz maluchów. Choroby są skorygowane i w efekcie dzieci mogą czuć się bardziej wygodnie. Dobrze będzie sprawdzać witrynę internetową placówki, by sprawdzać, co jest oferowane.