Irygacja naszych ogrodów

Jednym z w największym stopniu znanych sposobów podlewania ogrodu jest używanie konewki lub węża ogrodowego. Węże ogrodowe na ogół zakończone są dyszą rozdzielającą strumień wody.

Chętniej, ze względu na czas, stosowane są przez ogrodników zraszacze stacjonarne, które przenosi się z miejsca na miejsce. Odróżniamy trzy typy zraszaczy: pulsacyjne, wahadłowe oraz rotacyjne. Zraszacze stacjonarne są wygodne ze względu na to, iż umieją nawadniać przestrzeń od ośmiu do pięciuset metrów kwadratowych. Zraszacze te są powiązane ze źródłem wody przy pomocy gumowego węża. Umocowany jest on do kranu za pomocą przyłącza mocującego.

Potrzebnym dodatkiem są w stanie okazać się narzędzia do zwijania węża takie jak bębny mocowane na przykład do ściany. Innym, jeszcze mniej czasochłonnym sposobem podlewana ogrodu jest zamontowanie instalacji nawadniającej. Takie instalacje składają się z systemu zraszaczy oraz przewodów doprowadzających wodę. W wypadku wyboru tego ostatniego sposobu nawadniania trzeba już na etapie planowania wyznaczyć dobre miejsca, w jakich chcemy oby znajdywały się zraszacze.

Mamy szansę wyboru dwóch rodzajów zraszaczy: stałe oraz wynurzalne. Zraszacze wynurzalne są lepszą opcją dla osób, które pragną je umieścić w trawniku lub usługi – więcej na nawadnianie ogrodu warszawa. W wypadku ich braku aktywności są schowane i nie przeszkadzają w pielęgnacji murawy. Chociaż mogłoby się wydawać, że utrzymanie trawnika w dobrej kondycji jest łatwe – takowe nie jest. Wymaga gigantycznej wiedzy oraz umiejętności eksploatowania go.