Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie są najważniejsze typy ogrodniczych folii

Uprawa warzyw i kwiatów w naszej strefie klimatycznej wymaga zapewnienia odpowiednich warunków do rozwoju, szczególnie wiosną. Niskie temperatury niekorzystnie bowiem wpływają na tempo rozwoju, z tego też powodu branża ogrodnicza stosuje powszechnie rozmaite tunele pokryte foliami. Całkiem niedawno jeszcze popularnością cieszyły się szklarnie, jednak sztuczne tworzywa są dużo tańsze niż szkło, a zapewniają bardzo podobną funkcjonalność. Obecnie na naszym rynku istnieje wiele odmian takich folii, dlatego nie powinno być problemów z wybraniem odpowiedniej. Różnią się dużą ilością parametrów technicznych, z jakich najistotniejsza jest wytrzymałość.

W zależności od tego ile będzie się chciało użyć tego typuj folii, to pasuje zakupić odpowiedni produkt. Folie ERG Bieruń przeznaczone na parę lat posiadają większą grubość, niejednokrotnie mają też dodatkowe wzmocnienia jakie zwiększają wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. W ostatnich czasach coraz większym zainteresowaniem też się cieszą folie wielowarstwowe. Są one dużo bardziej solidne od tradycyjnych, ale posiadać mogą nieco gorsze parametry przepuszczalności.

Przy wyborze folii będzie to kolejna rzecz, jaka jest dokładnie do sprawdzenia. Żeby zapewnić roślinom jak najlepsze warunki na rozwój jest zalecane, żeby przepuszczalność światła wynosiła przynajmniej 90 %, wtedy się zapewni roślinom optymalny mikroklimat. W wielu przypadkach pomaga w tym także perforacja, przez większą cyrkulację powietrza chroni ona przed rozwojem grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY