Odmładzanie – czy należałoby wybrać się do salonu urody?

Metodę mezoterapeutyczną wymyślono w latach pięćdziesiątych XX wieku, ale spopularyzowana została dopiero jakieś dwadzieścia lat w następnej kolejności. Mezoterapia, jako jeden z zabiegów dermatologii estetycznej, stosowana jest w celach leczniczych, profilaktycznych oraz po prostu upiększających – znacznie więcej na Odmładzanie Jastrzębie-Zdrój. Polega ona na dostarczeniu skórze mieszaniny czynników odżywczych i aktywizujących jej system regeneracji. Wykonuje się w tym celu ciąg zastrzyków śródskórnych za wsparciem niezwykle cienkiej igły. Metoda ta stosowana jest chętnie przez osoby pragnące ograniczyć zmarszczki i ogólnie poprawić, odmłodzić swoją skórę.

Przeprowadzenie takiego zabiegu przez lekarza specjalistę nie żąda hospitalizacji, ani ogólnego znieczulenia lub poważniejszej ingerencji w organizm. Mezoterapia uważana jest wobec tego za terapię bezpieczną i bezbolesną. Dla uzyskania pożądanego efektu potrzebne jest niemniej jednak poddanie się cyklowi zabiegów, jakiego intensywność wyznacza doktor. Jak na razie nie jest to metoda leczenia refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Otwarte zasilenie komórek cery substancjami regenerującymi lub ewentualnie stymulującymi oznacza rodzaj iniekcji śródskórnej. Mezotarapia jest zabiegiem w zasadzie nie powodujący dolegliwości bólowych w trakcie jego przebiegu. Jednakże pacjenci z niskim progiem odczuwania bólu mogą posiadać na wstępie zaaplikowany miejscowo krem przeciwbólowy. Gdy zacznie on działać substancje uzdrawiające wstrzykiwane są za pomocą aparatu wyposażonego w bardzo cienką igłę.