Profesjonalna poradnia przyjmująca pacjentów ze schorzeniami endokrynologicznymi

Schorzenia z jakimi można zgłaszać się do profesjonalnej poradni endokrynologicznej będą dotyczyć wszystkich chorób związanych z układem wewnątrzwydzielniczym. Najczęstszy motyw wizyty u endokrynologa to kłopoty powiązane z tarczycą, a więc z niewielkim gruczołem który znajduje się w obrębie szyi. Jego głównym zadaniem jest wydzielenie 2 bardzo ważnych hormonów.

W gabinecie posiadający niemałe doświadczenie endokrynolog bartoszyce zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem pacjentów zmagających się ze schorzeniami tarczycy, przytarczyc, przysadki mózgowej, nadnerczy i innymi. W dodatku można się tu kierować, kiedy ktokolwiek będzie cierpieć z powodu zaburzeń wzrastania oraz dojrzewania lub zmaga się z chorobami przemiany materii z otyłością oraz z cukrzycą.

Ponadto, jeśli pozostałe schorzenia też mają wpływ na przemiany hormonalne, to też pozostaje to wskazaniem do zgłaszania się w takie miejsce. Ze względu na to, iż profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski na równi z pracą medyczną prowadzi działalność naukową możliwe jest to, żeby rozpatrywał przypadki pacjentów na sposób indywidualny, na podstawie najnowszych działań diagnostyczno – terapeutycznych. Wykorzystanie nowoczesnych schematów leczenia jest znakiem rozpoznawczym jego placówki.

Poza schorzeniami tarczycy poddawane leczeniu są tutaj też zaburzenia czynności przysadki mózgowej. Są nimi: hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, guzki przysadki, bądź czynne hormonalnie gruczolaki. U chorych stwierdzone są też choroby nadnerczy: guzki, gruczolaki nadnerczy czynne hormonalnie wydzielające kortyzol. Sporo kobiet zgłosi się również ze względu na nadmierne wydzielanie androgenów, co objawia się zaburzeniami miesiączkowania i hirsutyzmem. Placówka będzie zajmować się także zaburzeniami metabolicznymi mającymi podłoże endokrynne, a więc nadwagą, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i lipidowej a także osteoporozą.