Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Protetyk oraz proste zęby – w jaki sposób mieć ładny uśmiech?

Sznur zdrowych, estetycznych zębów to nieodłączny element aktualnego kanonu pociągająca. Ważne jednakże, by zęby były łatwe. Niestety, niewiele osób posiada znakomity zgryz od urodzenia. Większa część z nas ma mniej, lub ewentualnie bardziej odpowiednio usytuowane zęby. Takie drobne niedociągnięcia raczej trudno odnotować.

Właśnie dlatego nie potrzebują one wyjątkowego leczenia. Od czasu do czasu niemniej jednak pojawia się znaczny problem. Kiedy zęby stałe od samego początku zajmują niewłaściwe miejsce w jamie ustnej, powodują ogromny dokuczliwość u młodego pacjenta. Również pod względem zdrowotnym, jak oraz estetycznym. Takie niedociągnięcia należy jak najszybciej korygować. Im uprzednio nastąpi ingerencja ortodonty, tym odpowiedniej. Istnieją dwie najczęstsze przyczyny złego ułożenia zębów. Pierwsza, to ich nazbyt masywna budowa, przez co zaczyna brakować miejsca w szczęce.

Drugi przypadek stanowi sprawę odwrotną, zęby są bardzo drobne oraz pojawiają się wolne powierzchnie. Kluczową metodą leczenia jest aparat ortodontyczny, w czym pomaga specjalista – stomatolog Warszawa Wola. Przy wybitnie zawiłych wadach wykorzystywany jest aparat stały. Składa się ze szczególnych zamków i drutu o dobrej grubości. Na każdy ząb jest naklejany zamek, a potem przeciąga się prze niego drut. Taki układ wywiera określoną siłę na cały zgryz pacjenta, sprawiając przesuwanie się zębów. To naturalnie dzięki dobremu dokręceniu drutów, doktor nadzoruje sytuację.

Przy mniejszych wadach wykorzystuje się aparat ruchomy. Jest on złączeniem drutów oraz akrylowych płytek. To mnie inwazyjne rozstrzygnięcie, działające o dużo łagodniej. Człowiek w swoim życiu ma wyłącznie dwa zestawy zębów. Pierwszy z nich to tak zwane mleczaki, jakie wypadają jeszcze w dzieciństwie. Ich miejsce zastępują zęby stałe, jakie akompaniują nam do późnej starości. W podeszłym wieku większość z nich tracimy, i konieczne staje się sztuczne uzupełnienie ubytków. Zajmuje się tym protetyka zębowa. W pewnych sytuacjach w skutku nieszczęśliwego wypadku dociera do uszkodzenia czy nawet wyeliminowania wielu zębów. Wówczas również potrzebna jest pomoc protetyki. Zadanie lekarza polega na dopasowaniu do zgryzu pacjenta specjalnej protezy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY