W jaki sposób dbać o zdrowie przez dietę?

W nowoczesnych czasach każdy chce być zdrowy, zwinny, wysportowany. Najodpowiedniej, gdyby to wszystko przychodziło samo, bez wyrzeczeń. To smutne, nie ma tak poprawnie, o własne zdrowie należy się troszczyć. Ludzie coraz częściej wykorzystują rozmaitego typu diety – choć kluczowym ich celem jest zachowanie solidnej sylwetki, jest to również powiązane ze zdrowiem, albowiem każde nadprogramowe kilogramy są obciążeniem dla organizmu, a zbyt ogromna nadwaga może doprowadzić do różnych schorzeń.

Co jakiś czas na forach internetowych pojawiają się pionierskie, ponoć niezmiernie skuteczne diety, ale czy wszystkie są odpowiednie dla stworzonego przez nas zdrowia? Dużo z nich opartych jest na kompletnym wyeliminowaniu różnych składników odżywczych, W jaki sposób węglowodanów, tłuszczy lub ewentualnie białek. Takie diety, używane przez dłuższy czas, mogą nam nie pomóc, jakkolwiek wyraźnie zaszkodzić – więcej o zdrowiu na hashimoto dieta. Perfekcyjną dietą jest logiczne odżywianie, innymi słowy wszystkiego po trochu, w paru porcjach dziennie, do tego niemało ruchu – taka dieta zapewni nam utratę zbędnych kilogramów i dobrą sylwetkę. Ostatnio pojawiła się następna super – dieta, pod nazwą 'dieta lotników’. Jej zwolennicy gwarantują, iż jest znakomita, ale czy na pewno?

Dieta amerykańskich lotników, albowiem o niej mowa, opiera się na eliminacji węglowodanów ze spożywanych posiłków – a jakkolwiek człowiekowi niebezużyteczne są one do normalnego funkcjonowania, do zapewnienia energii. Specjaliści orzekli, że taka dieta może być stosowana jedynie przez ludzi w pełni zdrowych, nie dłużej aniżeli miesiąc, a kolejny raz, dopiero po roku. Czy ktoś widzi w związku z tym większy sens w takiej diecie, jaka może zaszkodzić zdrowiu?