Historia obrazów holograficznych nie jest najdłuższa, ponieważ liczy jedynie kilkadziesiąt lat. Pomimo że ich teoretyczne podstawy wymyślono przed ponad stu laty, to dopiero wynalezienie laserów o dużej precyzji umożliwiło stworzenie pierwszych holograficznych obrazów. Dzisiaj z mieniącymi się kolorami tęczy naklejkami do czynienia się ma każdego dnia, gdyż chociażby się one znajdują na każdym banknocie, którym będzie się płacić w sklepie, ale też i na wielu najróżniejszych przedmiotach.
Obecnie hologramy w głównej mierze są wykorzystywane do zabezpieczania rozmaitych środków płatniczych, dokumentów czy jakiś cenniejszych przedmiotów. Bierze się to z tego, że w przeciwieństwie do normalnego druku są one bardzo trudne do podrobienia. Do ich wytwarzania używane są bowiem specjalistyczne urządzenia, a poza tym zamówienia weryfikowane są pod kątem tego, czy ktoś nie zamierza ich wykorzystać do niezgodnych z prawem celów.
Na takich hologramach można zawrzeć bardzo różne informacje, zaczynając od napisów i rysunków, a skończywszy na obiektach 3D oraz kodach QR. Jeśli druki zabezpieczone mają posiadać jeszcze wyższą ochronę, to można na nich wstawić ukryte znaki albo teksty o miniaturowej wysokości, widoczne wyłącznie przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Jeśli ktoś chce, to może użyć zalet holografii również do poprawy estetyki i wyglądu swoich produktów. Świetnie do tego celu będą się nadawały folie holograficzne, które pod wpływem padającego światła będą się mieniły niesamowitymi kolorami.
+Tekst Sponsorowany+