Waga psychoterapii w odtruwaniu alkoholowym i odwyku

Jednym z w najwyższym stopniu fenomenalnych opracowań dotyczących leczenia nałogów jest metoda, która opracował Allen Carr (Easyway). Zasadza się na jednej idei, którą odnieść wolno do wszystkich uzależnień, z jakimi jedynie wolno się w życiu borykać. Odniósłszy sukces pierwszym podręcznikiem rozpatrującym o sposobie na rzucenie palenia, Carr podejmuje się też wyzwania, jakim jest leczenie alkoholizmu – więcej na odtruwanie alkoholowe Warszawa. Warto tutaj dorzucić, że miał już w owym czasie na koncie wyrwanie ze szponów nałogu takie sławy, jak Anthony Hopkins, Ashton Kutcher, Richard Branson, co przyczyniło się do jego globalnego rozgłosu. Swą książkę Prosta metoda, jak efektywnie kontrolować alkohol Carr kieruje do wszystkich, którzy uświadomili sobie, iż przekroczyli jakąś magiczną granicę rozsądku oraz samokontroli.

Uzmysławia niesamowicie znaczący fakt, a mianowicie, iż kłopot choroby alkoholowej dotyka o wiele częściej ludzi uformowanych, sprawujących odpowiedzialne zawody, ważne funkcje społeczne niż-w jaki sposób się potocznie sądzi-osoby z marginesu społecznego.

Swój sposób na leczenie alkoholizmu zasadza na wpojeniu konsumentom mechanizmu działania tzw. pułapki alkoholowej, która ma podłoże mentalne, a nie czysto fizyczne, w jaki sposób się powszechnie uważa (a głównie jak twierdzą osoby uzależnione). Autor w poradniku koncentruje się przede wszystkim na obalaniu stereotypów połączonych z alkoholem, szczególnie podkreślając absurd jednoczenia go z atrybutem należytej zabawy oraz towarzyskości.