Żarówki do aut dostępne na polskim rynku – LED versus ksenon

Wybór trafnej żarówki samochodowej jest niesłychanie ważny. Nie dość, że zwiększa on nasze bezpieczeństwo, to eliminuje coś tak prozaicznego, jak otrzymanie mandatu. Dobra żarówka powinna porządnie naświetlać drogę, po jakiej jedziemy, lecz także to, co się dzieje na poboczu. Słuszna prędkość jazdy i porządne oświetlenie gwarantują już sukces w bezpiecznej jeździe. Są rozmaite rodzaje żarówek. Tyle samo jest także firm je produkujących. Powinniśmy pamiętać, by zawsze wybierać te wypróbowanych marek.

Na szczęście wszelkie żarówki są tak samo oznakowane, wedle pewnych standardów. To gwarantuje dość prostą metodę zakupu. Jednym z rodzajów żarówek są żarówki samochodowe H4. Są to żarówki halogenowe użytkowane już na rynku od bardzo wielu lat. Mają one dwa żarniki, a są stosowane jako światła mijania lub też drogowe. Ich wydajność świetlna wynosi około 1000 lumenów, a trwałość od 350 do 700 godzin. Oczywiście ich solidność zależy od częstotliwości i warunków, w jakich jest wykorzystywana. Należałoby nadmienić, iż najprawidłowiej żarówki jest wymieniać parami.

To naturalnie dzięki temu będziemy mieli pewność, że żarówki będą świeciły jednakowo – znacznie więcej na LED P21W. To smutne jak wykazują statystyczne dane dużo żarówek do świateł samochodowych sprzedawanych między innymi w supermarketach nie nadaje się absolutnie do użytku. Nie dosyć, że ich żywotność jest krótkotrwała, to wiele do życzenia pozostawia ich moc oraz siła. Co się weryfikuje w wielu wypadkach, warto zainwestować w eleganckie artykuły. Wszystkie parametry dotyczące żarówek posiadają ściśle określone parametry. A jest ich kilka. Warto poznać kilka rad, jakich żarówek unikać. Przede wszystkich tych z niebieską banią. Świecą one o dużo gorzej. Możemy chcieć się zdecydować na żarówkę „50 plus”, jaka świeci przyzwoiciej niż normalna.

Wypada jednak pamiętać, iż podziała ona także o połowę krócej. Konkretne typy żarówek mają usystematyzowane oznakowania. Są to literka „H” oraz stosowna cyfra przy niej. To upraszcza konsumentowi kupno. Na przykład żarówki samochodowe H7 będą miały takie same parametry dla wszystkich korporacji. Wiadomo, że jest to żarówka o jednym żarniku, wprowadzona do sprzedaży w 1995 roku. Jesteśmy w stanie być pewni dokładnej precyzyjności w rozłożeniu przez nią światła. Ma ona wydajność około 1500 lumenów, a jej żywotność formułowana jest na około od 300 do 500 godzin.