Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czego potrzebujesz do malowania? Podobrazia mają znaczenie!

Tkanina to materiał z rozkoszą stosowany do przystrajania. Wolno to robić na wiele sposobów, a jednym z nich jest malowanie artystyczne tkanin. Wolno wykorzystać do tego celu szablonowe farby akrylowe zakupione w sklepach dla plastyków, niemniej jednak w takim układzie pomocny będzie także ulubiony preparat, jaki wypada połączyć z akrylami w stosunku jeden do jednego.

Takie media kupić można w specjalistycznych sklepach. Są w nich też dostępne farby przeznaczone tylko do malowania na tkaninach – z tym, iż są droższe od akryli. Do malowania można używać gotowych szablonów, farbę nanosi się na tkaninę pędzelkami.

Warto także sięgnąć po wyjątkowe pisaki służące do narysowania konturów i dodatki, jak podobrazia. Wizerunek naniesiony na tkaninę musi nadzwyczaj odpowiednio wyschnąć. Wymaga także utrwalenia – robi się to za pomocą żelazka, prasując tkaninę czy też przez coś cienkiego (np. przez bawełnianą chusteczkę), lub od zewnętrznej. Do utrwalania służy też piekarnik – musi być nagrzany do trafnej temperatury, a tkaninę umieszcza się w nim na parę minut.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY