Ekwipunek campingowy oraz przyczepa na najem

Koczowanie na campingu nie jest bezsprzecznie bezpłatne, niemniej jednak agregacja wszelkich opłat nie przeraża letników. Opłacamy za osobę za dobę. Koszty nie są wielkie, a dzieci zawsze mają zniżki. Czasem są też rabaty dla rodzin oraz przy dłuższych pobytach.

Płacimy też za ustawienie auta lub ewentualnie przyczepy i pobieranie energii elektrycznej. Za pobyt z pupilem też nieraz musimy do tego zapłacić, chociaż nie jest to normą. Rzecz jasna należy nie zapominać ażeby sprzątać po zwierzęciu i starać się, żeby nie zakłócało ono spokojnego odpoczynku innym urlopowiczom. W opłaty wliczona jest należność klimatyczna i możliwość korzystania z węzła sanitarnego. Ceny kwater, jeśli takowe znajdują się w pobliżu campingu, także nie są obszerne.

Mamy prawo nocować w domach krajoznawczych w sezonie zapłacimy blisko stu złotych, a mamy do dyspozycji cały domek (jeden lub dwa pokoje) z toaletą. Ze względu na niskie ceny, campingi cieszą się niezwykłą popularnością. Ze wszystkich pól biwakowych w Polsce korzysta rocznie ponad sto tysięcy osób, a parę procent stanową turyści z zagranicy. Pole biwakowe czy też pole namiotowe bądź campingowe to miejsce ogrodzone, gwarantujące nocleg w namiocie, przyczepie bądź domku turystycznym, które nie jest strzeżone. Pole namiotowe jest nieraz położone w jakimkolwiek interesującym miejscu: nad jeziorem, blisko morza, w malowniczym zakątku, niedaleko Parku narodowego, ruin zamku, jakiejś słynnej budowli.

Pole campingowe wyekwipowane będzie w sanitariaty z prysznicami z ciepłą i zimną wodą i toaletami przystosowanymi dla ludzi niepełnosprawnych – jeśli chcesz wynająć przyczepę, zobacz samochody kempingowe. Są także podłączenia elektryczne dla przyczep campingowych, ławki, kosze na śmieci, miejsca na ognisko, a nieraz też wypożyczalnia wyposażenia turystycznego czy sklepik spożywczy. Na polu biwakowym zawsze odnajdują się punkty poboru wody pitnej i bazowe urządzenia sanitarne, takie jak prysznice, łazienki, toalety. Chwilowo najwięcej pól campingowych mieści się w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim, warmińsko – mazurskim oraz wielkopolskim, gdyż znajdują się ta w najwyższym stopniu interesujące turystycznie obszary.