Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kuracja zębisk u dzieci pod narkozą – jak przygotowywać potomka do odwiedzin u dentysty oraz zabiegu?

Implanty zębów to sztuczne korzenie zębowe, które są wszczepiane do kości szczęki bądź żuchwy w celu utrzymania protezy lub ewentualnie mostu. Są one wykonane z tytanu lub też stopów tytanu oraz są uważane za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań dla brakujących zębów. Implanty są bardzo trwałe i mogą służyć przez wiele lat, jeżeli są poprawnie użytkowane oraz zadbane – implanty warszawa. Nim zostanie założony implant, lekarz stomatolog musi dokumentnie zbadać stan zębów pacjenta oraz kości szczęki lub ewentualnie żuchwy. Niektórzy pacjenci nie są stosownymi kandydatami do implantów ze względu na stan swojej kości bądź obecność chorób takich jak cukrzyca bądź też osteoporoza.

Metoda wszczepienia implantu jest zwykle przeprowadzana pod znieczuleniem miejscowym i trwa około jednej godziny. Po wszczepieniu implantu, lekarz dentysta pozostawia go w kości na kilka miesięcy, żeby mogła ona go zaabsorbować. Po tym okresie lekarz może założyć na implant szczególny łącznik, na którym będzie mógł zamontować protezę czy też most. Implanty są nadzwyczaj efektywne w uzupełnianiu brakujących zębów, jednakowoż ich cena może być dość wysoka.

W zależności od liczby potrzebnych implantów oraz lokalizacji, cena ma prawo się wahać od kilkuset do kilku tysięcy dolarów. Niektóre zabezpieczenia zdrowotne obejmują implanty, jednak nie wszystkie, w takim razie warto sprawdzić, czy ich koszt jest objęty planem ubezpieczeniowym pacjenta. Pielęgnacja implantów jest podobna do pielęgnacji normalnych zębów. Pacjenci muszą szczotkować implanty tak samo jak swoje normalne zębiska.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY