Malediwy – piękne białe plaże, idealna pogoda, przygoda

Kto nie odwiedził jeszcze tego anielskiego kącika świata, ma obowiązek się pospieszyć. Malediwy – archipelag 1190 wysp i wysepek, rozrzuconych na Oceanie Indyjskim, którym grozi całkowita zagłada. Wysepki wynurzają się tylko 2 metry nad poziom wody, jeśli wobec tego gospodarka energetyczna świata będzie nadal prowadziła w kierunku globalnego efektu cieplarnianego, ten anielski świat ma okazję pozostać bezpowrotnie wchłonięty przez wody oceanu.

Malediwy wakacje, to niezapomniany do końca życia pobyt w otoczeniu lazurowej wody, białych plaż, gdzie klimat równikowy zapewnia bardzo przyjemną wakacyjną temperaturę – średnia wynosi 27 stopni – więcej na https://tripholiday.pl/. Błyskotliwe hotele, bungalowy na palach daleko od brzegu, z przeszklonymi podłogami, by oddychając oceaniczną bryzą można było admirować podwodny świat morskich zwierzaków.

Dużo par z pełnego świata przyjeżdża tu w ramach podróży poślubnej, drugim zakątkiem świata, wartym naświetlenia ceremonii ślubnej jest Tajlandia last minute. Tutaj również wynajdziemy egzotyczne plaże, świetną roślinność, przyjaznych ludzi i fantastyczny odpoczynek. Planując wakacyjny wyjazd, porządnie jest zapoznać się z klimatem panującym w kraju docelowym. Najlepszym niekiedy na egzotyczne wakacje jest nasza zima, Malediwy wczasy, od grudnia do kwietnia są skąpane w słońcu, temperatura blisko 30 stopni, nie ma deszczu. Planując wyjazd pomiędzy wiosną a jesienią, powinniśmy się liczyć z częstymi opadami deszczu i zachmurzonym niebem. Jesteśmy w stanie w następstwie tego oszukać zimę oraz w grudniu przywieźć do domu śliczną opaleniznę.

Na wyspach turyści mają ponad 70 kurortów. Zatrzęsienie egzotycznej flory oczaruje każdego – ananasy, mango, pomarańcze – to fundament wakacyjnej diety, oprócz kapitalnych potraw z najświeższych ryb i owoców morza. W momentach wytchnienia od uroczych białych plaż, można czas wypełnić zwiedzaniem miasta Male, w których mieszka około 65 tys. ludzi, miasta meczetów – Malediwy osiedlają muzułmanie. Też zimą należałoby odwiedzić inny egzotyczny kraj.