Rehabilitacja stopy – w jaki sposób wygląda pomoc ortopedyczna?

Kolosalnym powodzeniem cieszy się aktualnie rehabilitacja, którą określić wolno, jako w pełni kompleksowe i zespołowe działanie na rzecz osoby chorej, bądź również niepełnosprawnej, czy takiej, która znajduje się w okresie rekonwalescencji, jaka wynika z zabiegów oraz operacji, jakie zostają przeprowadzone. Zabiegi, które wykonuje się w ramach działania, jakim jest rehabilitacja mają na celu przywrócenie optymalnej biegłości ruchowej, czy też psychicznej chorej osobie.

W szczególe rehabilitacja ma na celu usprawnienie osób, jakie cierpią na awarię ruchową. Twórcami tego działu są profesor Howard Rusk, oraz Wiktor Dega. Jednym z najważniejszych działów rehabilitacji ruchowej jest fizjoterapia, którą w większości wypadków stosuje się w okresie pooperacyjnym, czy też także powypadkowym. Obecnie rehabilitacja uważana jest za proces nie tylko medyczny, lecz też społeczny.

Prócz tego uważa się ją za ogólną, bowiem każdy ma do niej prawo, wczesną, bo powinna być jak najwcześniej rozpoczęta, a również ciągła, bo raz rozpoczęta powinna być kontynuowana aż do zwieńczenia i uzyskania pożądanych rezultatów. W tej chwili wybitnie często wykonywane są operacje korekcyjne, oraz naprawcze stóp i stawów kolanowych, co legendarne jest, jako chirurgia stopy. Rola stopy w życiu każdego człowieka jest ogromna, bo spełnia podstawową funkcję podpórczą. Z tego również względu chirurgia stopy nie jest wyłącznie skutkiem kosmetycznym, ale leczniczym, który dba o to, żeby funkcjonowała ona porządnie.

Z tego również względu, jeśli mamy zamiar, lub ewentualnie jesteśmy zmuszeni zrealizować zabieg, jakim jest chirurgia stopy musimy prosić o pomoc doświadczonego i profesjonalnego lekarza chirurga – pomoże też ortopedia wrocław. Zabieg, jakim jest chirurgia stopy składa się z kilku etapów. Jeżeli mamy do czynienia ze wczesną fazą zniekształceń jesteśmy w stanie zrealizować tylko operację tkanek miękkich. Niestety w wielu bardziej zaawansowanych przypadkach trzeba wykonać osteotomie, innymi słowy korekcje osi kości w obrębie stopy. Prawidłowo przeprowadzone operacje muszą pozostać przystosowane do pragnień i stanu zdrowia pacjenta, a ich charakterystyczną cechą jest to, iż po zabiegu następuje krótki okres rehabilitacji. Rzecz jasna po zabiegu należy unieruchomić stopę pacjenta, jednakże w tym celu nie stosuje się opatrunków gipsowych, lecz miękkie elastyczne opaski uciskowe.