Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Urządzanie wnętrz – do czego można wykorzystać korek

Architekci i projektanci poszukują bez przerwy nowych wykończeniowych materiałów, przy pomocy których mogliby realizować swoje wizje i pomysły. W ostatnim czasie coraz popularniejszy jest korek, i to z paru różnych przyczyn. W końcu znany jest doskonale wszystkim miłośnikom wina i szampana, gdyż to właśnie nim zamyka się butelki. Ale kora z dębów rosnących w południowej Europie ma tak interesujące właściwości, że znacznie wszechstronniej się ją wykorzystuje. Naprawdę popularne stają się w ostatnich czasach na przykład wykładziny korkowe.

Po pierwsze niezwykle elegancko i ładnie się prezentują, do wyboru jest dużo różnych faktur i kolorów, przez co każdy mógł będzie dobrać dla siebie coś ciekawego. Lecz warto zwrócić także uwagę na użytkowe parametry, a te przedstawiają się nad wyraz dobrze. Korek jako materiał naturalny zapewnia we wnętrzu przyjemny mikroklimat, świetnie również chroni przed zbyt dużą wilgocią i rozwojem pleśni i grzybów. Jednocześnie ściany pokryte tym materiałem mają dużą odporność na wodę i zabrudzenia.

Niezwykle interesująco też się prezentują listwy zrobione z korka, jakie są kładzione w narożnikach pomiędzy ścianą i podłogą. A jeżeli ktoś chce, to może również pod panele czy deski zastosować podkłady z korka, cechujące się dużą wytrzymałością i elastycznością. Sporo informacji na temat korka, jak też sklepów oferujących produkty zrobione z tego materiału znaleźć można w internecie, na przykład po podaniu w wyszukiwarce hasła gumo korek.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY