Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W co zapakować prezent? Przetestuj torby

Obecnie w niejednym sklepie jesteśmy w stanie się spotkać z eko artykułami. Charakteryzuje je obszerna rozpiętość ze względu na własny ekologiczny charakter. Niektóre z punktów sprzedaży są stricte przydzielane ekologicznym produktom. Nasza idealna wiedza na temat tego rodzaju artykułów jest znikoma i w wielu przypadkach nie przywiązujemy uwagi do oznakowań znajdujących się na opakowaniach.

Tymczasem symbole te mają ogromne znaczenie oraz nie bez powodu są rozmieszczane na etykiecie – również, jeżeli chodzi o torby ekologiczne, jak torby ekologiczne producent. Oznakowań tych jest niezwykle dużo oraz należałoby choćby część z nich poznać.

Kiedy tak właściwie przy produkcie zobaczymy identyfikator z gwiazdkami UE w kształcie liścia na zielonym tle będziemy wiedzieć, iż konkretny towar należy do żywności, która spełnia niezwykle surowe normy i nie jest to artykuł z importu. Symbol mu przydzielany to Euro-liść. Następną grafiką okazuje się być obraz kuli ziemskiej z wiadomością nad globem „bezpieczny dla ozonu”, oraz u dołu „pozbawiony FCKW”. Oznacza to artykuł, jaki jest pozbawiony freonów wpływających szkodliwie na powłokę ozonową, co jest przyczyną efektu cieplarnianego. Kolejny symbol prezentuje Błękitnego Anioła oraz jest on przypisywany rozmaitym towarom ekologicznym.

Wskazanie pochodzi z Niemiec oraz jest to najwcześniej powstały symbol tego rodzaju. Jeżeli spotkamy żywność, która pochodzi od zwierząt, bądź roślin jesteśmy w stanie się spotkać z greckim certyfikatem formułowanym mianem Bio Hellas. Kolejny będzie sporo mówiący obrazek ludzika wrzucającego coś do pojemnika na śmieci „Dbaj o czystość. Wrzuć do kosza”. Natomiast 3 strzałki przy produkcie powiadają nam, że opakowanie nadaje się do recyklingu. Dla osób przeciwnych zabijaniu zwierząt przygotowywano artykuły ze znaczkiem opisującym podobiznę królika na tle czarnego trójkąta – Animal Friendly. Też opakowania biodegradowalne posiadają swoje oznaczenie i mówią nam o opakowaniach, jakie ulegają rozkładowi w czasie kompostowania. Minionym wartym uwagi symbolem jest Ekoland przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY