Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy można ogrzać dom przy pomocy pieca wolnostojącego albo kominka

Właściciele prywatnych domów mają duże możliwości w zakresie odpowiedniego ogrzewania. Rzecz jasna cały czas największą popularnością cieszą się rozmaite instalacje centralnego ogrzewania, ale coraz częściej są też dodatkowo wybierane inne rozwiązania.

Coraz większą popularnością cieszą się chociażby piece wolnostojące. Są one bardzo ciekawą alternatywą dla klasycznych kominków, gdyż nie wymagają pracochłonnego montażu. Z reguły starczy przy użyciu specjalnej rury podpiąć je do przewodu kominowego, żeby cieszyć się ciepłem w środku. W zależności od wielkości takie piece mogą ogrzać nawet kilka pomieszczeń, sprawdzą się więc doskonale w formie uzupełnienia klasycznej instalacji.

Bardzo dobrze sprawdza się również ogrzewanie za pomocą kominków. Tutaj do dyspozycji jest kilka opcji, w tym rzeczywiście skuteczne kominki z płaszczem wodnym. Przy tej technologii wodne wkłady kominkowe mają pomiędzy dwoma ściankami warstwę wody, która nagrzewa się od temperatury we wnętrzu. Taki kominek połączony jest z instalacją centralnego ogrzewania, i poprzez pompowanie wszystko rozprowadzone zostanie po całym domu.

Coraz większym zainteresowaniem odbiorców zaczynają się też cieszyć biokominki. Ich ogromną zaletą jest łatwa i szybka obsługa, bowiem nie trzeba rąbać drewna na kawałki, zajmować się rozpalaniem a później wyrzucać popiołu. W wielu przypadkach wręcz nie ma innej możliwości, jeżeli ktoś jednak chce mieć u siebie kominek, ponieważ kolejne regiony zabraniają spalania paliw stałych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY