Podłoga z desek – zdecyduj się na panele bambusowe

Wybór podłogi jest niezmiernie ważnym etapem podczas aranżacji naszego wnętrza. Zajmuje ona ogromną przestrzeń każdego lokalu mieszkalnego. Wobec tego tak istotny jest jej kolor i materiał z którego jest wykonana. W czasie jej zakupu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na pozytywy estetyczne i użytkowe. Kiedy kupujemy podłogę o intensywnym kolorze musimy pamiętać o jej dopasowaniu do takich elementów jak ramy okienne czy parapety.

Właściwy kolor posadzki może też skorygować mankamenty stworzonego przez nas mieszkania. To naturalnie dzięki niej drobne pomieszczenia mogą nabrać wszechstronności oraz głębi. W sprzedaży są również panele podłogowe o nadzwyczaj nowatorskiej barwie takiej jak zieleń oraz pomarańcza. Ich wykorzystanie nadaje pomieszczeniom charakteru, jakkolwiek sam zakup list wykończeniowych jest niezmiernie kłopotliwy. W czasie wyboru nie należy się kierować ceną, albowiem podłogi nie nabywamy na co dzień.

Jakość paneli jest niezwykle istotna dla pomieszczeń takich jak kuchnia czy garaż. Nie warto także inwestować w droższe panele do pokojów w których mamy zamysł przykryć je matą lub dywanem. Atrakcyjną opcją są również podłogi bambusowe – podłoga bambusowa. Dużo osób gdy słyszy o panelach podłogowych, myśli o delikatnych deseczkach nie mających nic wspólnego z autentyczną, mocną drewnianą podłogą. Nie jest to prawdą albowiem panele drewniane są lepszym wydaniem pospolitej podłogi wykonanej choćby z najdroższego drewna. Zachwycające pokrycie przestrzeni możliwe dzięki najnowszym technikom zezwoliło na wytworzenie paneli drewnianych. O ich wytrzymałości decyduje wykonanie. Przednia warstwa drewna jest pokryta kilkoma warstwami lakieru oraz utwardzana promieniowaniem UV.

Warstwę tą nazywamy licową, wielokrotnie jest pokryta woskiem w celu ochrony przed zanieczyszczeniami. Panele podłogowe z drewna, także posiadają trzy warstwy. Drugą jest również płyta wiórowa. Trzecia tudzież to przeciętna sklejka nieraz oklejona folią by asekurować panele przed wilgotnością. Co najistotniejsze panele drewniane są elastyczne w przeciwieństwie do prostej podłogi drewnianej.