Profesjonalne usługi oraz rady budowlane – dozór budowlany oraz inwestorski

Dokonywanie transakcji na rynku nieruchomościami opiera się na kupnie, sprzedaży oraz wynajmie. Rynek nieruchomościami możemy podzielić na rynek pierwotny i tak zwany rynek wtórny – przy pierwotnym znaczący jest przegląd okresowy poznań. Na rynku nieruchomości pierwotnych podpisane są umowy nadające prawa do władania daną nieruchomością, jaka jest innowacyjna. Na rynku pierwotnym mieszkanie wolno uzyskać na przykład od deweloperów.

Oferują oni między innymi domy mieszkalne (w wielu przypadkach także inne budowle takie jak biura), które przeznaczone są zarówno na sprzedaż jak oraz najem. W przeciwieństwie do rynku pierwotnego, na rynku pochodnym transakcje dotyczą apartamentów, które miały już wcześniej właściciela. Jest to pewnego rodzaju uzupełnienie rynku pierwotnego.

Na rynku wtórnym dokonuje się wobec tego sprzedaży, najmu i zakupu mieszkań używanych. Również pierwotny jak i wtórny rynek nieruchomościami ma swoje pozytywne i ujemne aspekty. To z oferty jakiego rynku skorzystamy wiąże się z tym, czego tak ściśle mówiąc poszukujemy i potrzebujemy oraz z wieloma innymi czynnikami.